Şeker İlkokulu'nda artık 'Su Kahramanları' var

ESKİ Genel Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu ve okullardan yoğun ilgi gören su tasarrufu eğitimleri devam ediyor.  

Şeker İlkokulu'nda artık 'Su Kahramanları' var
banner127

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi, Ekim ayı boyunca Şeker İlkokulunda eğitim gören 534 öğrenciye bilinçli su tüketimi ve su tasarrufu konularında eğitim verdi.

 Eğitimde, kuraklığın hızla artması ve azalan su kaynakları konularına dikkat çekilirken, evlerimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde, hayatımızın her alanında alınacak ufak tedbirler ile su kaynaklarının korunması ve nasıl su tasarrufu yapılabileceği yönünde bilgiler verildi. Öğrenciler aldıkları eğitim sonrasında, Kalabak su pet şişelerinin preform hallerini incelediler. İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerine yapılan gezi ile kullandıkları suyun evlerine ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini gözlemleyerek, süreç hakkında bilgi sahibi oldular.

 İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerinin ardından, Kalabak Su dolum tesislerini de gezen öğrenciler Eskişehir’in en değerli markası olan Kalabak suyunun dolum aşamalarını gözlemlediler.  Eğitime katılan öğrencilere suyun evlerimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde ve hayatın her alanında israf edilmeden bilinçli, tasarruflu bir şekilde kullanma alışkanlığının kazandırılması amacı ile görev çizelgeleri ve su kahramanları rozetleri hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30