Seyahat rotaları genişliyor!

Türkiye’de hayata geçirdiği elektrikli şarj istasyonlarıyla, çevre dostu elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkıda bulunan Zorlu Energy Solutions (ZES), Türkiye genelinde kurduğu yeni istasyonlarıyla elektrikli araç sürücülerinin seyahat rotalarını genişletmeye devam ediyor.

Seyahat rotaları genişliyor!

Son gelişmelerle birlikte ZES’in toplam şarj istasyon sayısı 90’a yaklaşırken elektrikli araç sürücüleri artık; İstanbul, Ankara veya Bursa gibi büyük şehirlerden yola çıkıp kesintisiz bir rotayla Bodrum, Didim, Göcek, Antalya sahillerine sürüş yapabilecek. 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanımı gittikçe yaygınlaşan elektrikli araçlar; sıfır emisyonlu, tasarruflu ve aynı zamanda sessiz olmaları nedeniyle tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Zorlu Enerji de geçen yıl kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor. 

Ege ve Güney sahillerine giden kesintisiz yolculuk 
Sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehirlerarası seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve onlara kesintisiz sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda yeni şarj istasyonlarının açılışlarını da gerçekleştirdi. Bu gelişmeyle ZES; İstanbul, Ankara, Bursa veya Eskişehir gibi büyük şehirlerde yaşayan elektrikli araç sürücülerine, Türkiye’nin Ege ve Güney sahillerine kesintisiz sürüş yapma imkanı tanıdı. 

86 adet elektrikli araç şarj istasyonu 
Açılan yeni şarj istasyonlarıyla birlikte şirketin Türkiye’de hizmet verdiği elektrikli şarj noktası 57’ye şarj istasyonu sayısı 86, soket sayısı ise 130’a çıktı. ZES yüksek hızlı şarj istasyonları, aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçlar 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaşabiliyor. 

Elektrikli araçlar hakkında en çok merak edilenler 
Elektrikli araçlar konusunda farkındalığı artırmak adına Youtube’da içerik üreticisi Emir Tunçyürek ile iş birliğine giden ZES, ‘Elekrikli Araçlar Hakkında 10 Soru 10 Cevap’ projesiyle elektrikli araçlar hakkında en çok merak edilen soruları yanıtladı. Google aramalarında elektrikli araçlarla ilgili en çok aranan sorulara göre hazırlanan özel video serisi, ZES’in YouTube kanalında yayınlanıyor. 

ZES’in yeni şarj istasyonları şu lokasyonlarda bulunuyor; 
Oksijen O14 İzmir Yönü 
Oksijen O14 İstanbul Yönü 
Oksijen O37 İstanbul Yönü 
Oksijen O68 İzmir Yönü 
Bursa Ibis Hotel 
Adalya Dinlenme Tesisleri 
NG Afyon Otel 
Bolu Abant Palace Otel 
Ramada Plaza İzmit 
NG Sapanca 
Zorluteks Lüleburgaz 
Yalova Atakent Hastanesi 
Novotel Karaköy 
Oksijen O86 İzmir Yönü 
Emporium Denizli 
Petra Roasting 
Radisson Çeşme 
Ceshme Plus 
Novotel Zeytinburnu 
Metrocity AVM 
Tuzla Ibis Hotel 
Titanic Business Golden Horn 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27