100'üncü yılda 100 kadın Ata'nın huzurunda

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in ilçelerinde faaliyet gösteren 100 kadın çiftçiyi Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’e götürdü.

100'üncü yılda 100 kadın Ata'nın huzurunda
banner127

 Eskişehir’in ilçelerinde faaliyet gösteren kadın çiftçiler, “100. Yılda 100 Kadın Çiftçi Ata’sının Huzurunda” etkinliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’ya götürüldü. Anıtkabir ziyareti yapan kadın çiftçilere Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek ve belediye görevlileri eşlik etti.

 Anıtkabir Aslanlı Yolda yürüyerek Atatürk'ün mozolesinin bulunduğu Şeref Salonu'na ulaşan kadın çiftçiler, burada saygı duruşunda bulundular. Ardından Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezen çiftçiler bol bol fotoğraf çektirdiler.

 Düzenlenen etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden kadın çiftçiler, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında devletimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ziyaret etmekten çok büyük mutluluk duyduk. Türk kadını ve emekçi kadınlar olarak bir kez daha Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz. Çalışmaya üretmeye, topraklarımızı ekmeye devam ederek Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. Her zaman yanımızda olan Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz” dediler. Anıtkabir ziyareti günün anısına çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30