100. Yıl Cumhuriyet Konseri müzikseverlerden tam not aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi gönüllülerinden oluşan Gençlik Korosu, Boğaziçi ve ODTÜ Mezunlar Koroları birlikte sahne aldıkları 100. Yıl Cumhuriyet Konserinde muhteşem bir müzik ziyafeti sundular.

100. Yıl Cumhuriyet Konseri müzikseverlerden tam not aldı
banner127

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin 100. yıl onuruna düzenlediği etkinlikler devam ediyor.  Bu kapsamda Büyükşehir Gençlik Merkezi gönüllülerinden oluşan Gençlik KorosuBoğaziçi ve ODTÜ Mezunlar Koroları ile birlikte 100. Yıl Cumhuriyet Konserinde buluştu.

 Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, bürokratlar ve Eskişehirliler katıldı.

 Büyük ilgi gören konserin orkestra şefliğini Mahmut Abra ve İsmail Işık yaparken Tuncay Kurtoğlu ve Ayşen Zülfikar ise solist olarak sahne aldılar.

 Türk Halk Müziğinin seçkin ve çok sevilen türkülerinden, “Ankara’nın Taşına Bak, Yemen Türküsü, Çalın Davulları” ile Mahmut Abra’nın “Umut Marşı ve Yüzyılın Çağrısı” gibi çok sayıda eserin seslendirildiği gecede Onuncu Yıl Marşı ile coşku zirveye çıktı. Koroların muhteşem performansı izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlanırken, konser sonunda Başkan Büyükerşen konserde emeği geçen herkese teşekkür etti. Büyükerşen, “Anılarımdan asla silinmeyecek, dinlediğim en güzel konserlerden biriydi. Hepinize çok teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” dedi.

 Konuşmalar sonrası konser, izleyicilerin alkışları eşliğinde sona erdi. Korolar Ankara ve İstanbul’da da konserler verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30