2019'da madalyaya doyduk!

Eskişehir kenti için mücadele eden milli sporcularımız Avrupa ve Dünya Şampiyonalarından madalya ile dönmeye devam ettiler.

2019'da madalyaya doyduk!

En büyük gururu Sümeyye Boyacı ile yaşarken Bedensel Engelliler Bilek Güreşinden Bocce’ye kadar onlarca branşta kazanılan madalyalar Eskişehirlilerin göğsünü kabarttı. 

GÜLLE ATMADA 4 MADALYA KAZANDIK
Atletizim’de Eskişehir’e 2019 yılında toplam 4 madalya geldi. Gülle atmada Ufuk Ustuna’nın öğrencileri Alperen Karahan ve Pınar Akyol bu madalyaları kazanırken 3 madalya kazanan Alperen Karahan bu alanda oldukça ön plana çıkmayı başardı. Alperen Karahan Fransa ve Slovakya’dan bir gümüş, bir bronz madalya getirirken İstanbul’da düzenlenen Balkan Gençler Şampiyonasında da Balkan Şampiyonu oldu. Aynı şampiyonada diğer sporcumuz Pınar Akyol da kendi branşında Balkan şampiyonu oldu.

SÜMEYYE TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI
Sümeyye Boyacı, 5 Şubat 2003 Eskişehir'de doğdu. 2 kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde dünyaya gelen Sümeyye Boyacı, Paralimpik Avrupa Şampiyonasındaki başarısıyla büyük bir gurur yaşattı. Milli yüzücü Sümeyye Boyacı 44.74'lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi olurken saniyenin yüzde 3’i ile Dünya şampiyonluğunu kaçırdı. Sümeyye’nin bu başarısı sadece Eskişehir’de değil tüm Türkiye’de büyük ses getirdi. Sümeyye Nisan ayında da 50 metre sırt üstünde ABD’den altın madalya ile dönmüştü.

YÜZMEDE 6 MADALYA KAZANDIK
Sümeyye Boyacı’nın dışında Eskişehirli yüzücüler 2019 yılında Eskişehir’e 6 farklı madalya kazandırmayı başardı. Aybar Sawiş ve Sefa Güllük’ün öğrencileri Eskişehir’e Uluslararası alanlarda 3 farklı altın madalya kazandırırken 2 gümüş bir de bronz madalya kazandırdılar. Bu alanda Eskişehir’e Cansu Şenyüzlü, Sudem Denizli ve Göksü Doğan’a madalya ile Eskişehir’e dönen yüzücüler oldular. Bu sporcular Yunanistan, Slovenya ve Azerbaycan’da Türk bayrağını göndere çektirdirmeyi başardılar.

TAEKWONDO’DA MADALYALAR GELMEYE DEVAM ETTİ
Eskişehir yıllardır Taekwondo branşından kazandığı madalyalar ile adından oldukça söz ettirmiş bir şehirdir. 2019 yılında da Dilek Karakuyu, Nadir Özsoy ve İsa Şahin’in öğrencileri toplam 9 madalya kazandırdılar. Gülsena Karakuyulu, Bekir Bahadır Can, Sefa Yıldırım ve Ömer Doğukan Öztürk Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’ndan madalyalar ile dönerken bu turnuvadan takımlar düzeyinde de 3 madalya kazanıldı. 
İspanya’nın Valencia kentinde Erkekler 65 kiloda Eskişehirli sporcu Uğur Dekli bronz madalyanın sahibi oldu. Diğer bir sporcumuz Gülsena Karakuyulu ise Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’ndan altın madalya kazanarak döndü.

BİLEK GÜREŞİNDE 5 MADALYA KAZANDIK
Eskişehir’i bilek güreşi branşında Antrenör Şener Arslan’ın öğrencileri temsil etmeye devam ediyor. Düzenlenen Avrupa ve Dünya Şampiyonalarından Tuğba Yıldırım, Sude Gün ve Zeynep Sude Üstünkaya toplam 5 madalya kazandı. Yunanistan ve Romanya’da düzenlenen bu şampiyonalarda sporcularımız 1 altın, 3 gümüş, bir de bronz madalya kazandılar.

KİCK-BOKS’DA 6 SPORCUDAN 6 MADALYA
Eskişehirli Kick Boks sporcuları Macaristan ve Antalya’da düzenlenen şampiyonalardan 6 madalya ile dönmeyi başardılar. Milli Sporcumuz Yusuf Açık Dünya Şampiyonasında Dünya ikincisi olurken diğer 5 sporcumuz da Avrupa’da dereceler elde ettiler. Mehmet Memilioğlu, Seyit Battalay, Ali Osman Bayar, Rabia Karagöz ve Eymen Mandıracı isimleri 2 altın madalya kazanırken, 3 de bronz madalya ile Eskişehir’e döndüler.

KARATEDE ALTIN YOK AMA BAŞARI VAR
Antrenör Sami Togay’ın öğrencileri 2019 yılında Eskişehir’e 3 farklı madalya kazandırmayı başardılar. Rize’de düzenlenen Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’na katılan Havvanur Şimşek, Esmanur Arslan ve Yunus Emre Akkaya iki bronz ve bir gümüş madalya ile Eskişehir’e döndüler. Bu isimler gelecek adına umut verdiler.

ZİRVEYİ FORSE EDİP MADALYALARI TOPLADILAR
Romanya’da yapılan Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Eskişehirli sporcular Arif Başar Durak Dünya Şampiyonu ve Olcay Avşar Dünya 2.'si oldu. Bu isimler aynı başarıları Yunanistan’da da devam ettirdi ve Avrupa’da aynı dereceleri aldılar. Bu başarılı iki sporcumuz Eskişehir’e Bedensel Engelliler Bilek Güreşi branşından iki altın, iki gümüş madalya kazandırmış oldu.

BADMİNTONDA AVRUPA ŞAMPİYONU ÇIKARTTIK
Raket ve bir tür tüylü topla oynanan tenis benzeri bir oyun olan Badminton branşında Eskişehir’in bir Avrupa Şampiyonu sporcusu var. Avrupa Şampiyonasında Eskişehir tarihinde bir ilki başararak şampiyon olan Ayşegül Yemişen büyük bir gurur yaşatırken, çift erkeklerde Kerem Çınar - Ahmet Özder ikilisi Çek Cumhuriyetinden bronz madalya ile döndüler.

CEREN VE SEMA BOCCE’DEKİ GURURLARIMIZ OLDULAR
Antalya Kemer’de düzenlenen 11'inci Uluslararası Bocce Turnuvası’ndan Eskişehirli sporcular iki madalya ile döndü. Ceren Zincir Volo disiplininde 2.’nci olurken, Sema Bayram Petank disiplininde 3.’cülüğü elde etti.

MESME AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
Görme engelli milli sporcu Mesme Taşbağ, formda kalmak için judoya başladı. Hastalığına aldırmadı, savaştı. İtalya'da düzenlenen IBSA Avrupa Judo Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü oldu. Eskişehirli sporcu istenildiğinde nelerin başarılabileceğini bir kez daha tüm dünyaya kanıtladı.

GELECEĞİN YILDIZI HÜSEYİN EFE OLACAK!
Eskrimde de bir adet madalyamız var. Hem de henüz 12 yaşında olan Hüseyin Efe Düzakman’dan. Avrupa Circuit Turnuvasında bronz madalya kazanan genç yetenek Eskişehir’in gururu olmayı başardı. Antrenör Mustafa Uslular’ın öğrencisi olan Hüseyin Efe gelecek yıllarda adından oldukça bahsettireceğe benziyor.
 
 
 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27