23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 103. Yılı Kutlama etkinlikleri kapsamında, Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda program düzenlendi.

23 Nisan coşkuyla kutlandı
banner127

Programa; Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve Eşi Nurgün Kadıoğlu,  Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, askeri ve mülki erkân, kamu kurum müdürleri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre bir konuşma yaptı. Müdür Töre konuşmasında, “Türk milletinin tarihinde ve gönlünde, egemenliğinin ve bağımsızlığının en önemli ifadelerinden biri olarak yer bulmuş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılında olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. 23 Nisan 1920, emperyalist güçlere karşı kutsal vatan topraklarını korumak için mücadele eden ve Kurtuluş Savaşı’nı yöneten Yüce Meclisimizin kurulduğu Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür. Demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla milli irade tecelli bulmuş, milletin geleceğini yine milletin azmi ve kararı kurtarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve dünyada emsali görülmemiş önemli bir günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş, yarınlarımızı şekillendirecek olan çocuklarımıza verdiği değeri en güzel şekilde göstermiştir.” dedi.

Konuşmanın ardından minik öğrenciler 23 Nisan şiirlerini okudu. Ardından Özel Eğitim Öğrencileri Ritim Grubu ve “Türkiye Tek Yürek” 7 Bölge 7 Oyun Halk Oyunları ekibi tarafından gösteriler sunuldu.

Törenin sonunda programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri tek tek tebrik ederek ödüllerini veren Vali Erol Ayyıldız ve diğer protokol üyeleri öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30