30 genç üretim kampında

Yaz aylarında gençlerin vazgeçilmez hafta sonu etkinliklerinden olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin üretim kampları bu hafta da Odunpazarı ilçesinin Yahnikapan Mahallesi’nde devam etti. 

30 genç üretim kampında

Gençlerin üretim süreçlerini öğrenmeleri, tarım ve hayvancılık yapan çiftçileri daha iyi anlamaları için yaz aylarında hafta sonları düzenlenen üretim kampları, Kızılinler, Düzköy, Gökçekuyu Mahallelerinin ardından bu hafta da Yahnikapan’da gerçekleştirildi. 30 gencin katıldığı üretim kampında, pancar toplama, gözleme yapma, mısır ve ayçiçeği tarlalarını sulama etkinliklerinin yanında katılımcılar akşam köylülerle bir araya gelerek eğlendiler. 

Yahnikapan Mahallesi sakini Haydar Akcan “Gençlerin köyümüze geleceklerini duyduğumuzda gezip eğlenmeye geleceklerini düşünmüştük ama hepsi üretime birbirinden meraklı ve bize işlerimizde büyük yardımları dokunda. Bu tür etkinliklere katılan gençlerin daha bilinçli tüketiciler olacağına inanıyorum. Emeği geçen yetkililere ve bize yardım eden gençlere çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27