5'inci Düşündüren Masallar Şenliği başlıyor

18 Kasım Cumartesi günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda bu yıl beşincisi gerçekleşecek “Düşündüren Masallar Şenliği”nde, masalların konu edildiği atölye ve anlatıların yanı sıra yazarlar ile alan uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı etkinlikler, çocuklar ve yetişkinlere unutamayacakları bir deneyim yaşatacak.

5'inci Düşündüren Masallar Şenliği başlıyor

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, yazar Dr. Nilay Yılmaz’ın gönüllü danışmanlığında ve Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği işbirliği ile düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet değerlerine dikkat çekecek.

 Şenlik hakkında bilgi veren Masal Şatosu yetkilileri, “Düşündüren Masallar Şenliği'nde her yıl masallar aracılığıyla Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Çocuk Hakları Haftası, Dünya Özgürlük Günü, Dünya Felsefe Günü, Dünya Hoşgörü Günü, Dünya Oyun Günü, Dünya Origami Günü ve Dünya Drama Gününü kutluyoruz. Bu yıl bu özel günler ve masallar Cumhuriyetin demokrasi, barış, bilim, sanat, huzur, sevgi, saygı, kardeşlik, eşitlik, dürüstlük, gerçeklik, umut, kararlılık, düşünce, dayanışma, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, uyum, özgürlük, empati ve yardımlaşma değerleri ile de birleşecek.” dediler. Yetkililer, masalların konu edildiği felsefe, müzik, drama, yoga, ekoloji, STEM, oyun, tasarım atölyeleri, anlatılar ve söyleşiler olmak üzere 18 Kasım Cumartesi gün boyunca sürecek olan etkinliklere tüm çocukları ve yetişkinleri davet ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30