5. Masal Şatosu Çocuk Akademisi sona erdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 5. Masal Şatosu Çocuk Akademisi sona erdi.

5. Masal Şatosu Çocuk Akademisi sona erdi

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Masal Şatosu’nda gerçekleşen akademide çocuklar Yaratıcı Drama, Masalcı Kuklalar, Kutu Oyunları, Nostaljik Çocuk Oyunları, Sanat Terapi ve Yaratıcı Hikayeler atölyeleriyle eğlence eşliğinde farklı alanları deneyimleme fırsatı buldular.
Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte çocukların tatil zamanını verimli ve keyifli şekilde geçirmelerini amaçlayan 5. Masal Şatosu Çocuk Akademisi sona erdi. 7 farklı atölyeden oluşan akademide çocuklar, Yaratıcı Hikayeler Atölyesi kapsamında hikaye oluşturma tekniklerini, Sanat Terapi Atölyesiyle açık havada sanat üretiminin nasıl olabileceğini ve hayvan habitatları konusunu, Nostaljik Çocuk Oyunları Atölyesiyle, doğa ile iç içe aktif ve hareketli etkinliklerle kültürün izlerini taşıyan oyunları, Yaratıcı Drama Atölyesiyle geri dönüşümün hayatımızdaki yeri konusunu ve Masalcı Kuklalar Atölyesi kapsamında da kendi yaptıkları kuklalar ile bir kukla tiyatrosunun nasıl gerçekleştirildiğini öğrendiler.
Akademinin sona ermesiyle birlikte çocuklar, hikaye yazma ve canlandırma teknikleri, eşit fırsatlar, hayvan hakları, geri dönüşüm gibi konularda farkındalık kazandılar ve hayal güçleri eşliğinde yaratıcı ve özgür çalışmaları deneyimlediler.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27