Açılmayacak tek bir yol kalmayacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz gece başlayan ve etkili olan kar yağışı ile birlikte teyakkuz halinde olan ekiplerini hızla harekete geçirdi. Kent merkezi ve kırsalda 12 ilçede vatandaşların can ve mal güvenliği için 24 saat görev başında olan ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışmaları ile kent merkezinde ana arterlerin, kırsalda ise mahalle yollarının kapanmasını engelledi. 

Açılmayacak tek bir yol kalmayacak!

Büyükşehir Belediyesi kentte etkisini gösteren kar yağışına anında müdahale ederek kent merkezinde sorumluluk alanında bulunan cadde, bulvar ve otobüs güzergahlarında kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Çankaya, Ihlamurkent, Sultandere, Vadişehir gibi yüksek kesimler başta olmak üzere tüm kentte gece boyunca yaklaşık 100 personel ile çalışan Büyükşehir Belediyesi, yolların dona çekmesini engellemek için gece boyunca tuzlama çalışması gerçekleştirdi. Gündüz vardiyasına başlayan ekipler de ana caddeler, otobüs durakları ve kamu kuruluşlarının çevrelerinde kaldırım temizleme çalışmalarıyla yolları yayalar için de güvenli hale getirdi. 

Seyitgazi, İnönü, Alpu, Mahmudiye başta olmak üzere kar yağışının daha etkiliği olduğu ilçe kırsalında gece boyunca yolları açık tutabilmek için mücadele veren ekipler, çalışmalar ile muhtarlardan da tam not aldı. Sulukaraağaç Mahalle Muhtarı Süleyman Özbay ve Yukarısöğüt Mahalle Muhtarı Ahmet Şen, ekiplerin gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalıştığını belirterek Başkan Büyükerşen ve personellere çalışmalar dolayısıyla teşekkür ettiler. Çalışmalar ile ilgili görüşlerini belirten Buldukpınar Mahalle Muhtarı Kemal Gökmen “Doğma büyüme Buldukpınarlıyım. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmadan önce haftalarca kent merkezi ile bağlantımız kesilir, acil bir durum olmadıkça da köyümüzde çalışma gerçekleşmezdi. Ancak şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini tüm vatandaşlarımızla birlikte görebiliyoruz. Yoğun yağan kar sonucunda 2-3 saatlik zaman içerisinde gelip yolumuzu açıp, küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyorlar. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm personeline yürekten teşekkür ediyorum” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27