Adanalı tiyatro severler ile buluşacaklar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, “V. Frank” adlı oyunu, 23. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde iki günde iki temsil gerçekleştirecek.

Adanalı tiyatro severler ile buluşacaklar

 27 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında sürdürülen 23. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivalinde, Eskişehir Şehir Tiyatroları, 12-13 Nisan tarihlerinde Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda iki temsil Adanalı tiyatro severler ile buluşacak.

Devlet Tiyatrolarının organizasyonu ile her yıl yurt dışından ve yurt içinden seçkin tiyatro oyunlarının izleyici ile buluştuğu Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivaline düzenli olarak davet edilen Eskişehir Şehir Tiyatrolarının sahnelediği, Friedrich Dürrenmatt’ın “V. Frank” adlı oyununun yönetmenliğini, Devlet Tiyatrosu sanatçısı, ödüllü rejisör Yunus Emre Bozdoğan üstlendi. Tahsin Saraç’ın Türkçeleştirdiği oyunun dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve hareket düzenini Senem Oluz gerçekleştirdi. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Turgay Erdener’e ait.

Para ve güç tutkusunun, en temel insani duyguları nasıl yok ettiğini, trajikomik bir üslup ve etkili bir anlatımla canlı müzik eşliğinde seyirci ile buluşturan müzikli oyunda, Şehir Tiyatrolarının başarılı oyuncuları Ercüment Yılmaz, Özlem Boyacı, Sinan Demirer, Devrim Özder Akın, Melda Yılmaz, Zafer Ergül, Hakkı Kuş, Berkay Akın, Emre Basalak, Savran Perk, Berkay Gökçek ile Nigar Berktin ve Ahmet Barut rol alıyorlar.

Eskişehir’de büyük bir beğeni ile sahnelenmeye devam eden “V. Frank”, Adanalı sanatseverler ile buluşarak, tiyatro kültürünün paylaşıldığı bu prestijli festival aracılığı ile Eskişehir’i temsil edecek.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27