Anadolu Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Filistin’e destek açıklaması

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri, Öğrenci Merkezi’nde açıklama yaparak İsrail’in Filistinli sivillere yönelik saldırılarını kınadı.

Anadolu Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Filistin’e destek açıklaması
banner127

Basın açıklamasına Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kasal ve öğrenci kulüpleri temsilcileri katıldı. Öğrenci kulüpleri adına Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Hilal Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Siyonist İsrail devletinin kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü işgal politikası gün geçtikçe daha büyük katliamlara yol açmaktadır. Evinden ve yurdundan edilen Filistinliler adeta bir açık hava hapishanesinde yaşamaya zorlanmakta; su, gıda, elektrik, temel sağlık ürünleri gibi en temel ihtiyaçlarına dahi ulaşamaz hale gelmektedirler.

Bu hukuk ve insanlık dışı uygulamalar maalesef son günlerde düzenlene yoğun saldırılarla bir soykırıma dönüşmekte; bebek, çocuk, kadın, yaşlı, engelli, hasta, sivil fark etmeksizin masum insanlar katledilmekte; hastane, okul, ibadethane fark etmeksizin sivil yerleşim alanları yok edilmektedir. Ne yazık ki uluslararası kamuoyu yaşanan trajediyi göz ardı etmekte hatta İsrail’in insanlık dışı uygulamalarını meşrulaştırma çabası içine girmektedir.

Yüzyıllarda farklı dinlerden ve kültürlerden insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Filistin’de huzurun yeniden sağlanması için İsrail’in vahşice sürdürdüğü katliamlarını bir an önce sona erdirmesi, Filistinlilerin kendi topraklarında özgürce ve insan onuruna yakışır biçimde yaşayabilmesi için gerekli tüm adımların ivedilikle atılması, uluslararası kamuoyunun bu konuda üzerine düşen her türlü desteği sağlaması gerekmektedir. Zulüm ve savaş, kınama ve sloganlarla durdurulmaz. Başta devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin, komşuları Suriye, İran, Irak ve BM Güvenlik Komitesi Daimî Üyesi Rusya ve Çin’le birlikte İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’nin saldırganlığına karşı önleyici müdahalede bulunması gerekmektedir. Vatanımızdaki İncirlik ve Kürecik Üsleri Şanlı Türk Ordusu’nun tam kontrolüne geçmeli ve İsrail ile Amerika’ya kapatılmalıdır. Çünkü Filistin’den sonra hedef Türkiye ve komşularıdır.

 Bu vesileyle Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri olarak işgal altında yaşayan Filistin halkının onurlu mücadelesinin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet diliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30