Arazi Etüt Raporu Hazırlama Eğitimi verildi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu uygulamaları kapsamında Etüt Raporu Hazırlama Eğitimi verdi.

Arazi Etüt Raporu Hazırlama Eğitimi verildi

 Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İl Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ece Özel Cura'nın katılımıyla düzenlenen eğitime Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Diyarbakır, Yozgat, Kütahya, Kırklareli, Sivas, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İzmir, Mardin, Samsun ve Tekirdağ illerinden 33 Ziraat Mühendisi, Tarım ve Orman Bakanlığından 1 Çalışma Grup Sorumlusu ve 7 Ziraat Mühendisi ile Eskişehir Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Müdürlüğünde görevli 9 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplam 50 kişi katıldı.

 Eğitimde 5403 sayılı Kanun, Yönetmelik ve 2023-6 Sayılı Genelge, eğitime katılan teknik personele detaylı olarak anlatıldı. Eğitim kapsamında katılımcılara sürdürülebilir kullanımını temin için arazi özelliklerinin tespiti amacıyla inceleme, haritalama ve raporlama çalışmalarının yapılması konusunda etüt raporu hazırlama hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Ayrıca eğitimin son günü Mahmudiye İlçesinde arazide uygulamalı etüt eğitimi yapıldı.

 Eğitimin sonunda Şenola Tarıma ait Elma Bahçeleri ve 5403 sayılı kanun kapsamında Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından izinleri verilen soğuk hava deposu ve paketleme tesisi gezildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30