Avrupa Hareketlilik Haftası kutlanacak

Tepebaşı Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası (16-22 Eylül) dolayısıyla birbirinden renkli ve sağlıklı etkinlikler gerçekleştirecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası kutlanacak

 Tepebaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Hareketlilik Haftası’nı birbirinden güzel etkinlikler ile kutlayacak. Etkinlikler kapsamında birçok program düzenlenirken, kent sakinleri de hem eğlenceli hem de sağlıklı şekilde vakit geçirecek.

Temiz Enerji Eğitim Kampı

 İlk olarak Tepebaşı Belediyesi yürütücülüğünde Tepebaşı Sürdürülebilirlik Merkezi, Bilecik Belediyesi, ESESKAMP’ın paydaş olduğu ve küresel amaçlardan 7.’si olan Erişilebilir ve Temiz Enerjinin önemine dikkat çekmek ve Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2023’ün yıllık teması olan enerji tasarrufu ile ilgili bilinç oluşturmak amacıyla 16-17 Eylül’de eğitim kampı düzenlenecek.

Çocuklarla Hareketlilik Günü

 Ardından Çocuklarla Hareketlilik Günü 19 Eylül Salı günü saat 13.00’te Özdilek AVM yanında bulunan korulukta düzenlenecek.

 Etkinlikte çocuk zumba, Oralet’in Dünyası Kukla Show, animatörlerle kulüp şarkıları & dans, geleneksel oyunlar ve yarışmalar, parkur-beden atölyesi, spor oyunları, şişme kaydırak, halka ve basket oyunları ile buluşacak.

Enerji Tasarrufu Konulu Atölye Çalışması

 20 Eylül Çarşamba günü Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda enerji tasarrufu üzerine söyleşiler düzenlenecek. Kurumlardan gelen yetkililer yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Kadınlarla Pedallıyoruz Etkinliği

 Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda 21 Eylül Perşembe günü saat 16.00-19.30 arasından Kadınlarla Pedallıyoruz ve çocuklarla bisiklet macerası etkinlikleri düzenlenecek. Etkinlikte kadınlar ve çocuklar bisiklet sürmenin keyfini yaşayacak.

Vecihi Hürkuş’ta birçok etkinlik olacak

 22 Eylül Cuma günü Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda ise birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Saat 16.00-18.30 arasında bisiklet tamir atölyesi düzenlenecek. Atölyede bisiklet bakımı ve tamiri konusunda bilgiler verilecek. Saat 18.30-19.30 arasında ise bisiklet korteji yapılacak. Kortejin ardından ise Yağmur Argın konseri ve Macfit ile zumba etkinliği olacak. Etkinlikler sonunda ise hediye çekilişi yapılacak.

 Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de Eskişehirlileri, her yaştan kent sakinleri için düzenlenen etkinliklere katılmaya davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27