Babalar gününde çiçek dağıttılar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin dini bayramlar başta olmak üzere özel günlerde yıllardır gerçekleştirdiği mezarlıklardaki çiçek dağıtımı Babalar Günü'nde de devam etti. Rengarenk binlerce çiçek babasını ziyarete gelen vatandaşlara hediye edilirken, kent merkezinden Asri Mezarlığa ücretsiz ring seferleri düzenlendi. 

Babalar gününde çiçek dağıttılar

Büyükşehir Belediyesi'nin kendi seralarında yetiştirdiği ve caddeler ile bulvarları süsleyen rengarenk çiçekler, bu kez babalar için dağıtıldı. Her sene Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda mezarlık girişlerinde dağıtılan çiçekler Babalar Günü'nde de vatandaşlarla buluştu. Asri Mezarlık ve Esentepe Mezarlığı'nda binlerce çiçeği sosyal mesafe kuralına uyarak dağıtan ekipler, bu özel gün öncesinde Asri Mezarlıkta ot temizliği ve bakım çalışmalarının da gerçekleştirildiğini ifade ettiler. Ayrıca Asri Mezarlığa ulaşım konusunda vatandaşların sıkıntı yaşamaması için kent merkezinden ücretsiz ring seferleri de düzenlendi. 

Kabir ziyaretinde bulunmak üzere mezarlıklara gelen ve Büyükşehir Belediyesi’nin armağanı olan çiçekleri alan vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm belediye çalışanlarına bu özel günde de kendilerini unutmadıkları için teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27