Barlar Sokağı tepkisi büyüyor; "Canımızı sokakta bulmadık!"

Barlar Sokağı korkutmaya devam ediyor. Geçmiş yıllardaki eğlenceli ve güvenli zamanların yaşandığı Barlar Sokağı'nda adeta yeni bir korku hakimiyeti kuruldu.

Barlar Sokağı tepkisi büyüyor; "Canımızı sokakta bulmadık!"

. Son aylarda artan şiddet ve kavga olayları, insanların yaralanmasına neden olurken, bölgenin en olaysız ve güvenli olarak bilinen yerinde en son gerçekleşen silahlı kavga sonrası 21 yaşındaki gencecik öğrenci hayatını kaybetti. Bu olayla birlikte vatandaşların gerginliği ve korkusu daha da arttı. Emniyet güçlerinin geçmişte uyguladığı tedbirler bu korkuyu bir nebze azaltsa da asıl alınması gereken tedbirler için geçmiş yıllarda emniyet ve valilik kanalına bir çok proje sunulmuştu. Bunların hayata geçmemesi ile birlikte polis tedbirlerinin de geri çekildiği Barlar Sokağı'nda tırmanan olaylar sonrası vatandaşların korku ve endişe yaşayarak, "Barlar Sokağı'na giremiyoruz" demelerine sebep oldu. Bölgedeki esnaf ve işletmeler de bu yaşanılanların ardından ciddi bir rahatsızlık duymaya başladı. Ölümle sonuçlanan olayın ertesi günü emniyetin mekanlarda yaptığı kontrollerin doğru çözüm olmadığı yorumları yapılıyor. Çünkü bölgede huzur kaçırmak değil, insanlar Barlar Sokağı'na girmeden önce alınacak tedbirlerle birlikte yeniden huzur ve güven ortamının sağlanması isteniyor. Vatandaşların Barlar Sokağı'nda yaşadıkları endişe, tepkilerine de yansıdı. Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlar, bu endişe ve korkuyu gözler önüne serdi. Barlar Sokağı'nın kapanmasını değil, eski güvenli günlere kavuşturulması gerektiğinin altı çizilen yorumların bir kısmı şöyle;

 "Bu barlar sokağında devletin artık kendisini hissettirmesi lazım. Sokak amacının çok dışında leş gibi bir yer olmuş. Daha düne kadar en güvenli il olan Eskişehir, son 1-2 yıldır korkutuyor."


 "Şehirde denetime sadece trafikte alkol kontrolü yapmak mı deniliyordu? Haklılar. Aylardır Barlar Sokağı'nda eline silah, bıçak alan göstere göstere kan döküyor. Nedense kimse buna dur diyemiyor!!!"


 "Ne yazık ki medeniyet anlayışımız alkol tüketiminden geçiyor ve biz Eskişehirliler medeniyiz diyoruz ama Barlar Sokağı'nda olanlar medeniyetten uzak görüntüler veriyor."


 "Giriş ve çıkış bakan sistemler boş ve içerde her şey olabilir. Önem yok güvenlik saglayıcı tedbirler alınmalı veya başka çare kapanması ile dert çözülmez."


 "Barlar Sokağı, artık Eskişehir için ciddi bir güvenlik sorunudur. Acilen o sokağın tahliye edilerek güvenliğin tam olarak sağlanabileceği başka bir bölgeye taşınması gerekir."


"Barlar Sokağı'nda yaşanan olaylar özellikle çevrede oturanlar icin çekilemeyecek duruma gelmiştir. Asayiş olaylari ve denetlenmeyen yüksek sesli muzik, şehrin en güzel yerini bataklık haline getirmiştir. Yetkililerden Barlar Sokağı'nın şehir dışına çıkarılmasını talep ediyoruz."


 "Barlar Sokağı, kentin en önemli yerinde adeta batakhaneye ve suç yuvasına dönüşmüştür… Derhal ilk yapıldığı zamana döndürülmelidir…"
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazlı
Nazlı - 1 ay Önce

Yilmaz Efendi şimdi bakti Barlar Sokağı bitiyor şimdi sira Yılmaz Büyükerşen Bulvarına geldi, oteller yapıp ticarethane ruhsat alıp,otel atlarına yemek içme sabaha kadar açık ruhsat ,camiyi de o niyetle yıkmak istemesi, sıra orayı mahvetmeye geldi, huzur bırakmadı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, gir artık bence

SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27