Başkan Ataç'ın 10 Kasım mesajı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Ataç'ın 10 Kasım mesajı
banner127

 Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85’inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Başkan Ataç mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Kurduğu Cumhuriyetle esaret altındaki pek çok millete yol gösterici olan Atatürk, yaptığı devrimlerle de Türk toplumunu ileri seviyelere taşımıştır. İşgalci güçlere, “Çanakkale geçilmez” dedirten o büyük savunmada gösterdiği önderlik ve Kurtuluş Savaşı gibi örnek olan bir mücadeleyi yönetmesiyle büyük bir asker ve devlet adamı olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i ve devrimlerini geleceğe taşıma görevi de bizlere düşüyor. Bu yıl 100. yaşını kutladığımız, çağdaş, laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağımıza inancım tamdır.  Büyük Ata’yı özlemle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30