Başkanlardan birlik ve beraberlik vurgusu

Tepebaşı Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Belediye Başkanları Buluşması’nda, merkez ve ilçe belediye başkanları bir araya geldi. Buluşmada Başkanlar, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarına devam edeceklerine vurgu yaptı.

Başkanlardan birlik ve beraberlik vurgusu

 Tepebaşı Belediyesi’nde gerçekleştirilen buluşmaya Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Av. Ayşe Ünlüce ve CHP İl Başkanı Talat Yalaz katıldı.

 Başkan Ataç’ın makamında bir araya gelen başkanlar, ülke ve kent gündemine ilişkin sohbet ederken, hayata geçirilen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulundu.  Başkanlar, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Eserler ve sergiler gezildi

 Toplantı sonrası ise Tepebaşı Belediyesi hizmet binası içerisinde yer alan Uluslararası Pişmiş Toprak eserleri, Tarih Vakfı iş birliğinde hazırlanan “Milli Mücadele’de Eskişehir ve 100. Yılında Eskişehir’in Kurtuluşu” sergisi ve kardeş şehir Berlin Treptow-Köpenick Belediyesi iş birliği ile hazırlanan ‘Doğu’ya Kervan’ isimli karma sergi gezildi. Başkan Ataç, Büyükerşen’e birebir olarak çizilen portresini hediye etti.

Cumhuriyet Anıtını incelediler

 Belediye hizmet binasının ardından ise başkanlar, bu yıl 16. kez düzenlenen Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda 21 misafir sanatçı ve sempozyum komitesinin el ele emek vererek cumhuriyetin 100’üncü yıl anısına ortaya çıkan anıtı ziyaret etti. Başkanlar, ortaya çıkan eserin Eskişehir’e ve Türkiye’ye yakıştığını belirtti.

Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nı ziyaret ettiler

 Başkanlar anıtın ardından Perşembe günleri Özdilek Sanat Merkezi’ne kurulan Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nı ziyaret ederek üretici kadınlar ile sohbet etti. Başkanlar ayrıca Özdilek Sanat Merkezi yanında bulunan Gökkuşağı Kafe’deki özel gereksinimli bireylerle de bir araya gelerek toplu fotoğraf çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30