Belarus'tan misafir vardı!

Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei V. Savinykh çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. 

Belarus'tan misafir vardı!

Belarus Büyükelçisi Andrei V. Savinykh ve Belarus Ticaret Müşaviri Ruslan Kizelevich, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü’nün yanı sıra Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’da katıldı.
Büyükelçi Savinykh, Belarus halkı ve Türkiye halkının geleneklerinin ve yaşam tarzlarının birbirlerine çok benzediğini belirterek, iki ülkenin projelerde işbirliği yaptıkları takdirde rüya takımı olabileceklerini ifade etti. Andrei V. Savinykh,  “İnanıyorum ki kardeş şehir projeleri bir gün dünya barışını sağlayacaktır. Eskişehir’in bir kardeş şehrinin de Belarus’tan olması en büyük dileğimiz. Eskişehir’in havacılıkta bu kadar ilerlemiş olduğunu bilmiyordum. Sizin kurduğunuz Havacılık ve Uzay Fakültesi’nin havacılık sektörüne hizmeti çok büyük” dedi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak uluslararası ilişkilere önem verdiklerini ifade eden Başkan Büyükerşen “Dünya’nın dört bir yanından edindiğimiz kardeş şehirler ile kültürel, sanatsal ve sosyal ilişkiler içindeyiz. Ülkeler arasındaki ikili ilişkilerin yerel yönetimler tarafından kurulan ilişkiler ile daha da güçlendirileceğine inanıyorum” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27