Bilge'den Başkan Küpeli'ye ziyaret

Eskişehir Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette işçi ve çalışan sağlığının korunması ile sanayide üretimin devamlılığının sağlanması için yürütülecek çalışmalara ilişkin istişarede bulunuldu.

Bilge'den Başkan Küpeli'ye ziyaret
banner127

 Ziyarete ilişkin konuşan Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Sağlık İl Müdürlüğü ile her zaman uyum içerisinde çalıştıklarını ve önemli iş birliklerine imza attıklarını ifade etti. Pandemi döneminde yürütülen uyumlu çalışma sayesinde iş gücü kaybının önüne geçmeyi başardıklarını ileten Başkan Küpeli, "Yıllardır Sağlık İl Müdürlüğümüz ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Bilindiği üzere pandemi döneminde aldığımız ciddi önlemlerle bölgemizdeki üretimin durmasının önüne geçmiştik. Sonrasında diğer konularda yaptığımız eğitimler ve seminerlerle çalışanlarımızı bilgilendirmiştik. Dünyadaki gelişmelere paralel olarak, her ne kadar arzu etmesek de yeni varyantlar konuşuluyor. Dünyanın belli bölgelerinde şimdilik ileri düzey tedbirler gerektirmese bile yeni salgın vakaları rapor ediliyor. Çalışanlarımız dünyanın dört bir tarafına ticari veya gezi amaçlı yolculuklar yapıyorlar. Bizde bu konularda dikkatli olmak zorundayız. Üretimim aksamaması için biz sanayiciler gereken önlemleri almak durumundayız. Sağlık İl Müdürümüz ile neler yapılabiliriz diye görüştük, istişarelerde bulunduk. Çok yararlı ve faydalı bir görüşme oldu” diye konuştu.

 Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge ise ziyarete ilişkin kent genelinde sürdürülen sağlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Müdür Bilge, kurum olarak sanayi kuruluşlarına eğitim ve seminerler verebileceklerini aktararak, "Eskişehir OSB ile önemli iş birliklerine imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Her zaman omuz omuza çalıştık. Sayın Başkan ve yönetiminin sağlık çalışanlarımıza ve bizlere her konuda ciddi destekleri oldu. Bu desteklerden dolayı Başkanımız Nadir Küpeli’ye teşekkür ederim. Tüm dünya Covid-19 salgını nedeniyle ciddi tehlikeler atlattı. Yeni varyantlar söz konusu. İnsan hareketliliği son 2 senedir kapanmanın da etkisiyle çok artmış durumda. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam etmek durumundayız. Ayrıca mevsimsel grip vakalarının da artacağı döneme giriyoruz. Bu nedenle mevsimsel solunum yolları hastalıklarından da korunmak için maske, mesafe ve hijyen her yıl olduğu gibi yine önemli.  Sanayi iş kolunda aksi bir durum oluşmaması, üretimin etkilenmemesi noktasında çalışanları bilgilendirme ve diğer konularda sanayi kuruluşlarımızda yapılabilecek eğitimler ve seminerler hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Sanayimizin ve çalışanlarımızın sağlıklı ortamda üretim yapması, Eskişehir’imiz ve ülkemiz açısından çok önemli. Sayın Başkanımla bu konularda yapabileceğimiz çalışmaları ele alma imkanı bulduk" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30