Bin 250 çocuk sempozyuma misafir oldu

Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 16’ncısını düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, 7’den 70’e herkesi kucaklamaya devam ediyor. Alanda düzenlenen atölyelere katılan bin 250 çocuk renkli görüntülere sahne oldu.

Bin 250 çocuk sempozyuma misafir oldu

 Her yönü ile dolu dolu geçen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, çocuk atölyeleri ile pişmiş toprağın binlerce yıllık geleneğini çocuklarla buluşturmayı sürdürüyor.

 Bu kapsamda başladığı günden bugüne kadar Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi, Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi, Çağdaş Okulları, Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu gibi birçok kurumdan gelen bin 250 öğrenci, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda devam eden sempozyum çalışmalarında çamurdan çeşitli figürler yaparak sempozyum alanını gezdi. Burada pişmiş toprağın farklı yönlerini de keşfeden öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde sanatçı çalışmalarını da inceledi.

Çocuklar İçin Deney Atölyesi

 Öte yandan sempozyum alanında çocuklar için gerçekleştirilen deney, akıl ve zeka oyunları atölyesinde de öğretici ve eğlenceli anlar yaşandı. Tepebaşı Belediyesi rekreasyon ekibi tarafından çocuklara motor gelişimlerine katkı sağlayacak oyunlar oynatılırken etkinliklere katılan çocuklar da keyif aldıklarını belirterek memnuniyetini ifade ediyor.

 Tepebaşı Belediyesi tarafından konsepti ve çeşitliliğiyle dünyada sadece Eskişehir’de düzenlenen 16. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu 17 Eylül tarihinde düzenlenecek kapanış töreni ile sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2023, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27