Binlerce yaşlı, hasta ve engelliye ulaştık

Büyükşehir Belediyesi evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik ücretsiz evde bakım hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. 4 yıl önce başlayan evde kişisel bakım ve yıkama hizmetinden bugüne kadar 12 binden fazla kişi yararlanırken, ekipler gelen talepler ile vatandaşlara sevgi eli uzatmaya devam ediyor. 

Binlerce yaşlı, hasta ve engelliye ulaştık
banner127

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile 2016 yılında başladığı ve büyük ilgi gören ‘Sevgi Eli Uzatıyoruz’ uygulamasına ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin uzman personelleri ihtiyaç sahiplerinin evlerine giderek tansiyon ve ateş ölçümü, saç kesimi ve bakımı, tırnak ve cilt bakımı, banyo hizmetlerini ücretsiz olarak veriyor. 

Yaşlı, hasta ve engelli yakını olan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamlı hizmetinin kendileri için büyük kolaylık olduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ederken, Başkan Büyükerşen ise sosyal sorumluluk anlayışı ile bu projenin devam edeceğini ifade etti. Büyükerşen “Hastalarımız, engellilerimiz ve kendi ihtiyacını gideremeyecek durumda olan yaşlılarımızın bakımları oldukça zor ve sabır gerektiren bir iş. Belediye olarak bu konuda ailelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Proje kapsamında ekiplerimiz gelen talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın evlerine giderek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bakım ihtiyaçlarını gideriyorlar. Projeden faydalanan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın ailelerinden çok olumlu tepkiler alıyoruz” diyerek bugüne dek 12 binden fazla yaşlı, hasta ve engelliye ulaştıklarını ifade etti.

Hizmetin yaş ve cinsiyet ayırmaksızın tüm ihtiyaç sahiplerine verildiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise evden çıkamayacak durumda olan vatandaşların 0530 915 03 50-51 nolu telefonları arayarak hizmetler hakkında bilgi alabileceğini belirttiler. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30