Bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği duyurusu yaptı.

Bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine yüzde 50 hibe desteği verileceği açıklandı. Açıklamada yer alan başvuru konuları; 

1-Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

2-Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

3-Tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulması,

4-Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

5-Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,

6-Tamburlu sulama sistemi kurulması,

7-Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,

8-Tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri,

9-Akıllı sulama sistemleri olarak sıralanırken, hibeye esas proje tutarı üst limitinin gerçek ve tüzel kişiler için 1 milyon lira olduğu ve hibeye esas proje tutarının yüzde 50'sine hibe desteği sağlanacağı ifade edildi. 

 Hibe desteğinin detayları ile ilgili olarak, şu ifadelere yer verildi:

 "Hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama, yüzey altı damla sulama başvurularında 60 (altmış) gün, lineer veya center pivot, tamburlu sulama, güneş enerjili sulama, tarımsal amaçlı güneş enerji sistemleri ve akıllı sulama sistemleri başvurularında 90 gündür.

Başvuru Sahipleri

Güncel Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı, Gerçek Kişiler, Kolektif Şirket, Limited Şirket, Anonim Şirketler, Sulama Kooperatifleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Tarım Kredi Kooperatifleri, Sulama Birlikleri

Yatırım Yeri

Başvuru sahipleri kendilerine ait arazilerde veya damla, yağmurlama, mikro yağmurlama ve yüzey altı damla sulama başvurularında en az 5 yıl, Lineer veya Center Pivot, tamburlu sulama, güneş enerjili sulama, tarımsal amaçlı güneş enerji sistemleri ve akıllı sulama sistemleri başvurularında en az 10 yıl süreyle kiralama yaparak başvuru yapabilirler.

 Başvuru Zamanı

28 Şubat 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

 Başvuru Yeri ve Bilgi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvuru yapılabilir, teknik destek ve bilgi alınabilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27