Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi

Eskişehir Kayı Boyu Derneği, Odunpazarı Meydanında yer alan dernek binasının önünde Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenledi.

Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi

Akşam saatlerinde başlayan milli kültür temalı geceye vatandaşlar yoğun ilgi ve katılım gösterdi. Etkinlik, program kapsamında düzenlenen çeşitli gösterilerle renkli görüntülere sahne oldu. Vatandaşlar program başlamadan önce börk ve deri zırhlarıyla dikkat çeken Kayı Boyu askerleri ile bol bol fotoğraf çektirdi. Kayı Boyu Derneği Eskişehir Uç Beyi Zeki Uz'un açılış konuşmasıyla başlayan program, şiir dinletisiyle devam etti. Osmanlı Devleti'nin son padişahlarından olan Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın sahnede canlandırılmasıyla süren etkinlikte, İkinci Abdülhamid'i canlandıran oyuncunun performansı etkinliğe ilgi gösteren halk tarafından büyük alkış aldı. Gençlerin Kaşık Oyunu ve Kılıç Kalkan Oyunu performansları etkinliğe rağbet gösteren halkın beğenisini toplarken, ilerleyen saatlerde ödül töreni ile programa devam edildi. 
Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbağ, MİYAD Başkanı Cemalettin Ürgüp, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavit Aydın gibi isimlerin de katıldığı ve ödüllendirildiği törende, etkinliğe katılan Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonu milli yüzücü Sümeyye Boyacı'ya da ödülü takdim edildi. Törende ödüllendirilen davetli temsilciler yaptıkları konuşmada geceye ev sahipliği yapan Kayı Boyu Derneği yönetimine teşekkür etti. 
Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan kültürel faaliyet, gece saatlerinde sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27