Bitkilerin büyüme evrelerini uygulamalı olarak gördüler

Sakarya Anaokulu ve Milli Zafer İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Öğrencilere görevliler tarafından tohumdan ağaç olma sürecine kadar bitkinin tüm büyüme evreleri hakkında bilgiler verilerek uygulamalı etkinlikler gerçekleştirildi.  

Bitkilerin büyüme evrelerini uygulamalı olarak gördüler
banner127

 Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Sakarya Anaokulu ve Milli Zafer İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerine görevliler tarafından fidan yetiştirme, tohumdan ağaç olana kadar bitkinin büyüme evreleri hakkında çeşitli bilgiler verilerek doğadaki yaşamın sürdürülebilirliği için bitkilerin öneminden bahsedildi. Daha sonra atıkların geri dönüşümünü sağlamak ve doğaya yararlı hale getirmek için öğrencilerin evlerinden getirdikleri sebze, meyve atıkları ve yeşil alanlardan toplanan kuru yaprak ve dal parçaları kullanılarak kompost yapımı anlatıldı.

 Bilgilendirmenin ardından öğrencilerin bitki yetiştirme aşamalarını deneyimleyerek öğrenmelerini sağlamak için Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğüne bağlı seralarda öğrencilerle birlikte tohum ekimi, tohum topu ve kompost yapımı etkinlikleri gerçekleştirildi.

 Eğitici ve eğlenceli etkinlikler çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2023, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30