Bu kamp biraz farklı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi, Kızılay işbirliğinde Osmaniye’de teknolojisiz üretim kampı düzenledi.

Bu kamp biraz farklı!

Şehirdeki gençlere doğal çevre bilincini aşılamak ve köy hayatını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen teknolojisiz üretim kampında 62 katılımcı yer aldı.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla önemli projeler üretmeye devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin doğal çevre bilincinden haberdar olmalarını, geleneksel üretimi ve köy yaşamını tanıma ve grup çalışmasını öğrenmelerini ön plana çıkaran etkinliklerine devam ediyor. Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı'nda gerçekleşen etkinlikte; kültürel geziler, eğlence, doğa yürüyüşleri, yüzme, tiyatro, tarlada ekim biçim işleri, yumurta toplama ve süt sağma gibi aktivitelere katılan öğrenciler köy hayatını yakından tanıyıp, üretimin her aşamasında yer aldı. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen kampta öğrenciler, lider öğretmenler eşliğinde afete hazırlık, ilkyardım, Kızılaycılık konularında eğitimlere de tabi tutuldu. 
Gençler, köy hayatını tanıma, yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını kendilerine sunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27