Bu zor günleri beraber atlatacağız

Muhtarların mahallelerindeki tüm ihtiyaç sahiplerini yakından bildiğini belirten Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, onlar sayesinde ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi konusunda hızla hareket edebildiklerini ifade ederek hepsine teşekkür etti.

Bu zor günleri beraber atlatacağız

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne, Odunpazarı muhtarlarından teşekkür ziyareti geldi. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehir Paylaşmaktır’ diyerek https://market.eskisehir.bel.tr/web sitesi üzerinden ve Üretici Marketler’den paylaşım kolisi satın alan vatandaşların desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Esnaf odaları aracılığıyla lokantacılara, kahvecilere, kafe ve restoran çalışanlarına, internet kafe ve oyun salonlarına, sokak müzisyenlerine ve daha birçok iş koluna erzak kolilerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, muhtarlar ile organize bir şekilde çalışarak mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine de ulaşıyor.

Yapılan destekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Tepebaşı ilçesine bağlı mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’yi ziyaret ederek bu anlamlı kampanya dolayısıyla teşekkür ettiler. Şehir Paylaşmaktır destek uygulaması sayesinde hem ihtiyaç sahiplerinin hem de üreticinin yüzünün güldüğünü ifade eden mahalle muhtarları, paylaşım kolilerinin pandemi nedeniyle mahallelerinde geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara bir nebze olsa da umut olduğunu belirttiler.

Türkiye’nin dört bir yanındaki hayırseverlerin market.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden bütçesine uygun erzak kolisini alarak bir ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de kampanyanın işleyişi hakkında muhtarlara detaylı bilgi verdi. Ünlüce “Şehir Paylaşmaktır diyerek çıktığımız bu yolda çok anlamlı destekler aldık. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz bütçelerine uygun bir şekilde paylaşım kolisi aldılar. Odalar ve dernekler aracılığıyla esnafımıza ulaştırdığımız kolilerin yanı sıra mahallelerimizde de sizlerin büyük desteği ile vatandaşlarımıza ulaştık. İhtiyaç sahiplerinin belirlenmesi konusundaki desteğiniz dolayısıyla sizin şahsınızda tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar 150’e yakın muhtarımız ile birlikte çalışarak, ihtiyaç sahiplerini kapı kapı ziyaret ederek erzaklarımızı birlikte dağıttık. Salgının başından beri söylediğimiz bir cümle var ve yine tekrarlamak istiyorum: Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız!” dedi. 

https://market.eskisehir.bel.tr/web sitesi üzerinden destek uygulamasının devam ettiğini hatırlatan Ünlüce, iş insanları, ticaret erbapları ve tüm Eskişehirlilere seslenerek uygulamaya destek olmaya davet etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27