Büyükşehir Belediyesi mazeret değil hizmet üretmeli

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, normalleşme sürecinin ardından ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün Çifteler ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Çalışkan, ilçe sakinleriyle sohbet ederek, esnaf ziyaretlerinde bulundu. 

Büyükşehir Belediyesi mazeret değil hizmet üretmeli

Gittiği her ilçede sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulunan Başkan Çalışkan, ziyaretlerini; Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, ilçe teşkilât mensupları, ilçe pazarı ve Çifteler Belediyesi tarafından yenilenme süreci devam eden Sakaryabaşı’na gerçekleştirerek ilçede yapılan çalışmalara dair istişarelerde bulundu.   

Eskişehir turizmine de katkı sağlayacak 
Pandemi sürecinde ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Çalışkan, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık ile birlikte yenilenme süreci devam eden Sakaryabaşı’nda incelemelerde bulundu. Başarılı çalışmaları için Kadir Bıyık’a teşekkür eden Çalışkan, “Edindiğimiz bilgilere göre Sakaryabaşı 2021 yılında yenilenen çehresiyle hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. Yürüyüş yolları, dalış kulübü için yeni bir alan, ağaçlandırma çalışmaları, mesire alanı ve ana göletin temizlenmesi çalışmaların sadece bir kısmı. Bu güzel çalışmaların sadece ilçemizin değil Eskişehir’imizin de turizmine katkı sağlayacağını umuyoruz” dedi.   
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi mazeret değil hizmet üretmeli
Çifteler Belediye Başkanı Kadır Bıyık ile birlikte ilçe pazarını da gezen Başkan Çalışkan, ilçe sakinlerinin talep ve önerilerini dinledi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önce verdiği sözleri tutması gerektiğini vurgulayan Çalışkan, “Hemşehrilerimizle konuştuğumuzda bize söyledikleri şikâyetlerin hemen hepsi aynı. Bir türlü bitirilmeyen ilçe otogarı, köy yolları, su şebekesindeki sıkıntılar, köylerdeki şebeke sularının yetersizliği, depoların eski ve bakımsız olması,  köylerdeki mezarlıkların bakımsız olması başlıca şikâyetler. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ her yıl milyonlarca lira bütçe fazlası verirken ilçelerimizdeki bu sıkıntılar neden giderilmez anlamak mümkün değil. Hemşehrilerimiz adeta verdiği oya göre cezalandırılıyor. Seçimden önce verilen sözlerin hiçbiri tutulmuyor. Böyle bir yaklaşım kabul edilemez. Belediyecilik mazeret üretme yeri değil hizmet yeridir. Mazeret belediyeciliği bırakılıp hemşehrilerimizin sıkıntıları ivedi bir şekilde giderilmelidir” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27