Can dostlara dikkat çekildi

Tepebaşı Belediyesi ile birçok kurum, STK ve gönüllünün birlikteliği ile hayata geçirilen Can Dostum projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerle sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekildi.

Can dostlara dikkat çekildi

 ‘Satın alma sahiplen’ sloganı ile hayata geçirilen “Can Dostum” projesi kapsamında, sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturmak, sokaktaki canlara dikkat çekmek amacıyla birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi. “Onlar da tıpkı insanlar gibi doğanın bir parçasıdır, onlar dostumuzdur. Dostlarımız yalnız değil; sen varsın, ben varım, biz varız” sloganı ile düzenlenen etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Etkinlikte can dostlarımıza destek veren kurum, STK ve gönüllüler stant açarak yaptıkları çalışmaları anlatarak sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çekti. Başkan Ataç da stantları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çocuklara renkli etkinlikler yapıldı

Etkinlik alanında çocuklara yönelik de birçok renkli aktiviteler gerçekleştirildi. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla kukla gösterisi yapılırken birçok atölye de gerçekleştirildi. Başka Bir Okul da Mümkün tarafından düzenlenen çocuk atölyelerinde taş ve bez çanta boyama etkinliği yapılırken can dostların oynayabilmeleri için iplerden oyuncak yapımı gösterildi. Ayrıca etkinliğe gelenler Eskişehir Fotoğraf Topluluğu tarafından hazırlanan fotoğraf sergisini de gezdi.

“Çalışmalarımız devam edecek”

Burada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Ataç, “Geçtiğimiz yıllarda da yapılan bu etkinlik giderek büyüyerek devam ediyor. Hepimizin bildiği sorunlar var. Belediye olarak biz bunları tek başımıza aşamayız. Kanunda çok sıkıntılı maddeler var. İlgili maddelerin düzenlenmesi gerekiyor. Belediyelerimiz iyi niyetle yaklaştığı için büyük sorunlar olmuyor. 2009’dan bu yana yaklaşık 15 bin civarında sokak hayvanına sahiplendirilme yapıldı. Ayrıca 25 bin hayvanı kısırlaştırılmış ve aşıları yapılmış. Barınağımıza yeni bir ameliyathane yapıldı. Tepebaşı Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Etkinliğin sonunda Başkan Ataç, stant açan ve etkinliğe destek olan STK ve gönüllülere teşekkür belgelerini takdim etti.

Gelin ve damattan mama desteği

Öte yandan etkinlik alanına gelen Deniz-Büşra Erol çifti, sokak hayvanları için iki paket mama hediye ederek sokaktaki canlara destek oldu.

 Etkinlik alanında stant açan kuruluşlar arasında Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Eskişehir Çevre Derneği, Karabayır Besleme Grubu, Atatürk Lisesi, Uçan Bisiklet Çocukları, Monk Coffe ve Books, Littleandmore, Organize Pati, Eskişehir Fotoğrafçılar Topluluğu ve bireysel gönüllüler yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30