Can Dostum Projesi'nin paydaşları buluştu

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Can Dostum Projesi’nin paydaşları bir araya gelerek 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde yapılacak etkinlikler için yol haritasını belirledi.

Can Dostum Projesi'nin paydaşları buluştu

 Tepebaşı Belediyesi sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirebilmek adına örnek çalışmalara devam ederken, kentteki sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile iş birliği yapmayı da sürdürüyor.

 Bu kapsamda hayata geçirilen “Can Dostum” projesi kapsamında etkinlikler devam ediyor. Özdilek Sanat Merkezi’nde bir araya gelen proje paydaşları 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde yapılacak etkinliklerin yol haritası belirlendi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çayır, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çayır, “Bu tür sosyal projeleri çok önemsiyoruz. Geçen yıl Can Dostum Projesi kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda olumlu geri bildirimler de alıyoruz. Biz belediye olarak fiziksel koşullarımızı iyileştirmek adına adımlar atıyoruz. Daha fazla cana daha nitelikli hizmet vermek için hem bakımevimizin hem de operasyon birimimizin kapasitesini artırdık. Doğal Yaşam Merkezimizde 2023 yılında 1067 köpek, 863 kedi kısırlaştırdık, aşıladık. Toplam 3 bin 593 canımızı tedavi ettik” dedi.

 Toplantıda tüm paydaşlar karşılaştıkları sorun ve önerileri konuşarak yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulundu. Katılımcılar, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30