Çocuklar renkli atölyeleri çok seviyor

Okulların ara tatile girmesi sebebiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen atölyelerde çocuklar tatillerini verimli bir şekilde değerlendiriyor. Çocukları erken yaşta bilim ile tanıştırmak için çalışan Bilim Deney Merkezi, renkli atölyeler ile çocukların yüzünü güldürüyor. 

Çocuklar renkli atölyeleri çok seviyor

Çocukları birbirinden renkli atölyeler ile bilimle tanıştıran ve sömestir tatillerini verimli şekilde geçirmelerini sağlayan Bilim Deney Merkezi’nde, 21 Ocak’ta başlayan atölyeler devam ediyor. Böceklerin Dünyası, Enerjim Yüksek, Güneş Ne Renk, Roket Bilimi gibi farklı alanlardaki atölyelerin yanı sıra, çocukların mini robotlar tasarlayarak yarışmalar yaptığı atölye çocukların beğenisini topladı. Çocuklara çeşitli yollarla kodlama eğitimi de verildiğini belirten merkez yetkilileri, atölyelerin verimli bir şekilde gerçekleştiğini ifade ederek fen bilimlerinin varlığına inanıp çocuklarını atölyelere gönderen ailelere teşekkür ettiler. 

Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’ni Eskişehir’e kazandıran Başkan Büyükerşen’e teşekkür eden veliler ise çocukların atölyelerden büyük keyif aldıklarını ve bu merkez sayesinde erken yaşta bilime ilgi duymaya başladıklarını belirttiler.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27