Cumhuriyetin 100'üncü yılı İÇEM'de coşkuyla kutlandı

Anadolu Üniversitesi İşitme Engelli Çocuklar Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (İÇEM) Cumhuriyetin 100'üncü yılı büyük coşku ve heyecanla kutlandı.

Cumhuriyetin 100'üncü yılı İÇEM'de coşkuyla kutlandı

 Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın da katılım gösterdiği kutlamada öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında hazırladıkları oratoryo ve şiir okuma gösterilerini izleyicilere sundular.

Rektör Prof. Dr. Erdal: “Cumhuriyet hepimiz için birer onur ve gurur kaynağı”

 Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal Cumhuriyetimizin 100. yılıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına siz değerli öğretmen arkadaşlarımla ve kıymetli öğrencilerimizle başlamanın mutluluğu içerisindeyim. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu içerisine girdiğimiz ilk andan itibaren hepimizi sardı. Bu ülkede yaşayan herkes için bu günleri görmek onur ve gurur kaynağıdır. Bundan sonraki yüzüncü yıllarımız bugün burada bulunan çocuklarımıza emanettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu vatanı yüceltecek olan gelecek nesiller olacaktır. Bu bağlamda nice güzel yüzyıllarımızın ve kutlamalarımızın olmasını temenni ederim.”

 Törende, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen şiir ve resim yarışmasında derece alan İÇEM öğrencilerine hediyeleri, Prof. Dr. Fuat Erdal ve Prof. Dr. Zerrin Turan tarafından takdim edildi. İÇEM Müdiresi Prof. Dr. Zerrin Turan, program kapsamında hazırlanan öğretmenlere ve öğrencilerine emekleri için teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30