Dünya Göçmen Kuşlar Günü'nde Uçurtma Şenliği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 13 Mayıs Dünya Göçmen Kuşlar Günü’nde iklim değişikliğinin etkileri ve göçmen kuşların göç yolculuğunda yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla “Uçurtma Şenliği” düzenledi.

Dünya Göçmen Kuşlar Günü'nde Uçurtma Şenliği

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında türlerin çeşitliliğini, doğal yaşam alanlarının özelliklerini ve türlerin ve yaşam alanlarının korunmasının önemini göstermek amacıyla kurulan Hayvanat Bahçesi, düzenlendiği etkinliklerle de büyük ilgi görüyor.

 5 yılda 3 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisindeki 240'tan fazla hayvan türüne ev sahipliği yapan Hayvanat Bahçesi, 13 Mayıs Dünya Göçmen Kuşlar Günü için özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

 İklim değişikliğinin göçmen kuşlar üzerindeki etkileri ve göçmen kuşların göç yollarında karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek, göçmen kuşların hayatta kalması ve refahı için ekosistemlerinin korunmasının önemini vurgulayan, tüm dünyada farkındalık kazandırmayı amaçlayarak Dünya Göçmen Kuşlar Günü nedeniyle yapılan Uçurtma Şenliğine, güneşli ve güzel bir havada çocuklar akın etti. Uçurtmalarını uçuran çocukların heyecanına ise aileleri ortak oldu.

Yapılan şenlikte Hayvanat Bahçesi yetkilileri tarafından küçük akbaba koruma projesi kapsamında çocuklara farkındalık amacıyla küçük akbaba görselli uçurtmalar dağıtıldı.

 Çocuklar ve aileleri eğlenceli bir gün geçirirken, vatandaşlar etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkililerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30