Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası sona erdi

Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası, Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 24-26 Temmuz tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi. Birbirinden heyecanlı müsabakaların gerçekleştirildiği yarışlarda 250 sporcu derece alabilmek için kürek çekti.  

Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası sona erdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mamuca’da hayata geçirilen Sarısungur Göleti su sporlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası’na bu yıl 14 şehirden 28 takımın yarıştığı müsabakalarda şampiyonlar kupalarını aldı. 250 sporcunun kürek çektiği yarışlarda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü de 14 sporcu ile yarışmalara katıldı. 

Ödül töreninde konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı bu yıl da Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Kabakçı “2019 Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası etkinlik programımızı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin büyük destekleri ile tamamladık. 14 ilden 28 kulüp ile 250 sporcu katıldı. Bizlere bu imkanları sunan Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz. Eskişehir artık su sporlarının merkezi haline  geldi. Başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür ediyoruz. Eskişehir’de düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası ile sporcularımızın önümüzdeki hafta Romanya da düzenlenecek U23 ve Gençler Dünya Şampiyonası öncesi son durumlarını görmüş olduk” dedi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal ise “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl kano yarışlarının Sarısungur’da düzenlenmesinden mutluluk duyuyoruz. Genç arkadaşlarımı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Şampiyona’da birincilik kupasını kazanan takımlar ise şöyle; Büyük Erkekler-Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Büyük Kadınlar- Adapazarı Belediyesi Spor Kulübü, Genç Erkekler- Gündoğdu Su Sporları Kulübü, Genç Kadınlar- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Yıldız Erkekler-Sakarya Olimpik Su Sporları Kulübü, Yıldız Kadınlar-Rize Gençlik ve Spor Kulübü, Minik Erkekler-Adana Gençlik ve Spor Kulübü, Minik Kadınlar- Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27