Eskişehir'de büyükbaş yetiştiricilerine müjde!

Eskişehir Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, kırsal kalkınma destekleri kapsamında büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik yeni tesis, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve modernizasyonuna hibe desteği verileceği duyuruldu.

Eskişehir'de büyükbaş yetiştiricilerine müjde!

 Taahhüt edilecek hayvan varlığı proje kapasitesinin yüzde 50'sinin üzerinde olmak şartıyla inşaat giderleri ve ahır içi ekipman başvurularının hibe desteği kapsamında olduğu ifade edilen açıklamada, "Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik hibe destekleri için konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı, kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler. Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır. Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 1 milyon TL'dir" denildi.
  YENİ TESİSLER İÇİN 7 MİLYON TL PROJE HAZIRLANABİLİR
  Hibe desteği kapsamında hazırlanacak projelerle ilgili şunlar kaydedildi:
"Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL'ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL'ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL'ye kadar proje hazırlanabilir. Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27