Eskişehir'de hububat rekoru kırıldı

Eskişehir'de 100 gün süren hububat alım kampanyasında 453 bin 500 ton ile Cumhuriyet tarihinin 100. yılında hububat alım rekoru kırıldı. 

Eskişehir'de hububat rekoru kırıldı
banner127

6 Haziran 2023 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından hububat alım fiyatları açıklanırken, tüm Türkiye'de olduğu gibi Eskişehir'de de serbest piyasa fiyatlarının oldukça düşük seviyelerde gerçekleşmesi nedeniyle üreticilerden yüksek seviyede hububat satış talebi oluştu. Kurban bayramının 3. Günü olan 30 Haziran 2023 tarihinde başlayan hububat alım kampanyası 100 gün sürerek 6 Ekim 2023 tarihinde tamamlanırken, üreticiden gelen hububat satış taleplerinin tamamı karşılandı.

Geçen yıla ilave olarak açılan 2 geçici alım noktası ile birlikte toplamda 17 alım noktasında 320 bin ton buğday, 121 bin ton arpa, 12 bin ton yulaf ve 500 ton tritikale olmak üzere toplam 453 bin 500 ton hububat alımı gerçekleştirildi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binası Başak Toplantı Salonunda yapılan etkinlikte hububat alım sezonunda, Eskişehir TMO Müdürlüğünde görev yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline sertifika töreni düzenlendi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, TMO Eskişehir Baş Müdürü Mehmet Murat Hasçuhadar, Eskişehir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik, TMO Eskişehir Müdür Yardımcısı Serkan Karakuş, Eskişehir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdür Yardımcısı Yunus Deniz, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, TMO Eskişehir Personel Şefi ve teknik personelin katılımıyla düzenlenen etkinlikte hububat alım sezonunda Eskişehir TMO Müdürlüğünde görev yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline teşekkür belgeleri takdim edildi.

Hububat alım kampanyası süresince İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TMO Başmüdürlüğü arasındaki koordinasyon ve işbirliği Eskişehir'in hizmet kalitesinin en yüksek olduğu illerden biri olarak üretici memnuniyeti ile karşılandı. ​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30