Eskişehir'den Hatay'a acil su sevkiyatı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası iş birliğiyle Hatay’a 2 TIR pet şişe Kalabak suyu gönderildi.

Eskişehir'den Hatay'a acil su sevkiyatı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesine personel, araç gereç ve ekipman desteğini sürdürürken, acil ihtiyaçlar için çözüm üretmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli toplamda 11 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem sonrası depremin en ağır yıkım yaptığı illerden Hatay’da içme suyu konusunda gelen çağrılar sonrası Eskişehir’den 2 TIR pet şişe Kalabak suyu bölgeye gönderildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası iş birliğiyle Hatay’a ulaştırılmak üzere yüklenen TIR’lar, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen ve görevliler tarafından uğurlandı.

Pet şişe sular Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (HATSU) teslim edilerek depremzedelere ulaştırılması sağlanacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır ve Malatya olmak üzere depremden ağır hasar illerde yardımları AFAD koordinesinde depremzedelere ulaştırmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27