Eskişehir halkı Elazığ halkının yanında

Elazığ depreminin yaralarını sarmak için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyasına yardımsever Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. 3 belediyenin topladığı yardımlar Elazığ'a ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

Eskişehir halkı Elazığ halkının yanında
banner127

Elazığ'da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Eskişehir'de de yurttaşlar depremzedelerin yaralarını sarmak için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi'nin #EskişehirYanındaElazığ hastagi ile başlattığı yardım kampanyası 2 gün içerisinde büyük ilgi gördü. 3 ayrı belediyenin ana hizmet binalarına koşan vatandaşlar, 48 saat gibi kısa bir sürede 2 tır yardım malzemesini topladı. Belediye personelleri tarafından tasnif edilen ve çevre yolu üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Eski İl Özel İdaresi alanında toplanan yardım malzemeleri önünde 'Geçmiş Olsun Elazığ ve Malatya, Eskişehir Her Zaman Yanınızda' yazılı tırlar ile deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla Eskişehir halkına teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir olarak Elazığ ve Malatya halkının her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30