Eskişehir su sporcuları yetiştiriyor!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği optimist tekne eğitimi kurslarına bu yıl da yine büyük bir ilgi gösterildi. Sazova BilimKültür ve Sanat Parkı içinde yer alan yapay gölette gerçekleşen eğitimler su sporlarına sporcu yetiştirmekte öncülük ediyor.

Eskişehir su sporcuları yetiştiriyor!

Çocukları küçük yaşta su sporlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz okulu kapsamında optimist tekne eğitimleri başladı.Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda gerçekleşen eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki gruptan oluşuyor.  7-13 yaşlarında 55 çocuğun katıldığı optimist tekne eğitiminde karada eğitimlerini tamamlayan çocuklar ilk kez yelkenlilerini suya indirdi. Heyecanları yüzlerinden okunan küçük sporcular rüzgarı arkalarına alarak aldıkları eğitimleri uygulama fırsatı buldular.
Okulların yaz tatiline girmesiyle 12 ayrı branşta açılan yaz spor okulları, toplamda iki bin öğrenciyi ağırlıyor. Basketbol, voleybol, jimnastik, halk oyunları, tekvando gibi branşların yanında çocuklar optimist ve kano eğitimleriyle de su sporlarıyla buluşuyor. Eğitimler Haller Spor Merkezi,  Şirintepe Spor Merkezi,  Osmangazi Spor Sahası,  Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu ve Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi’nin yanında Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı göletinde de su sporları eğitimi veriliyor. Büyükşehir Belediyesi spor yaz okulları eğitimleri 30 Ağustos’a kadar devam edecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27