ESMİAD'dan küçük esnaf için kampanya

Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği “Esnafına sahip çık” kampanyası başlattı.

ESMİAD'dan küçük esnaf için kampanya

Covid-19 pandemisi nedeniyle işlerinin durma noktası geldiği esnaf dükkanları eski günlere kavuşacağı zamanları bekliyor. Normalleşme sürecinde de umduğunu henüz bulamayan esnaflar için ESMİAD da bir kampanya başlattı. Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği tarafından ‘Esnafına sahip çık’ posterleri hazırlandı. Esnaflara dağıtılan posterler esnaflar tarafından dükkanların camlarına asıldı.

Hazırlanan posterlerde, “Her gün selamlaştığınız, veresiye alışveriş yaptıgınız, kimi zaman anahtarınızı, kimi zaman çocuğunuzu emanet ettiğiniz mahallenizdeki yerel esnafımızın yokluğunu duymamak için sıra sizde. Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık!” ifadeleri yer alırken esnaflar ESMİAD yöneticilerine bu güzel uygulama ve düşünce için teşekkür etti.

Koronavirüsün bütün dünyada olduğu gibi Eskişehir’de de sıkıntılı geçtiğini söyleyen ESMİAD Başkanı Şamil Seyhan, “Covid-19 pandemisinden esnafımız da şüphesiz ciddi şekilde etkilendi. 70-80 gün kadar dükkanını açamayan esnaflarımız bile oldu. Kırtasiyecisinden tutun da pidecisine kadar bütün esnaflar sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Vatandaşlardan ricam alışverişlerinizi küçük işletmelerden yapın. Büyük işletmeler bu süreçten küçük işletmeler kadar zarar görmedi. Esnaflarımıza ilk önce vatandaşlarımızın sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27