ESMİAD yerli otomobil için ön sipariş verecek

Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği (ESMİAD) Başkanı Şamil Seyhan, ESMİAD olarak üretilecek ilk Yerli ve milli otomobillerden birisi için ös sipariş vereceklerini açıkladı.

ESMİAD yerli otomobil için ön sipariş verecek

Şamil Seyhan yaptığı açıklamada, "Yerli ve milli otomobilimiz ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen tüm cesur ve kararlı vatan evlatlarından Allah razı olsun. Ülkemiz için geç olduğu düşünülse de doğru zamanda atılmış bir adım olduğunu tepkilerden anlıyoruz. Türkiye’nin bugüne kadar savunma sanayinde yapmış olduğu yerli ve milli araçlarına baktığımızda, otomobil üretmek için yeterli altyapı ve bilgiye sahip olduğu da açıktır. Ve bu kadar yersiz tepkinin sebebi de maalesef budur. 

Eskişehir için yerli otomobilin yeri ve duygusu çok farklıdır. Devrim ruhunu her zaman içinde ukte olarak tutmuş Eskişehir halkına da bir müjde Eskişehir’in dinamiklerinden gelmeli. Yerli otomobilin yan sanayisinde üretime katkı sağlamak adına atılacak her adıma ihtiyacımız var. ESMİAD bu konuda da tüm gücüyle destek vermeye hazırdır. 

Ayrıca ESMİAD olarak yerli otomobil almak isteyen üyelerimizin haricinde, derneğimiz adına ön satış bedeli ile kayıt olacağımızı buradan duyurmak istiyorum. Ne olursa olsun milli bir meseleyi sadece alkışlayarak destek olmak için burada değiliz. Devletimiz bizlere bir yol gösterirse o yolda yürümeye ve destek olmaya her zaman hazırız. Ne Mutlu Türküm Diyene" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27