banner123

ESOGÜ'de Uluslararası Personel Haftası etkinliklerle başladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Personel Haftası (International Staff Week) etkinlikleri açılış oturumu ile başladı.

ESOGÜ'de Uluslararası Personel Haftası etkinliklerle başladı
banner115

 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Personel Haftası (International Staff Week) etkinlikleri ESOGÜ Turizm Fakültesi Eğitim ve Uygulama Oteli’nde; Uluslararası İlişkiler Birimi Öğretim Görevlisi Emrah Orakcıoğlu, Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Sami İşlek ve ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Erdağ’ın konuşmacı olarak katıldığı açılış oturumu ile başladı. Açılışa ESOGÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı, ESOGÜ Halkbilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HAMER) Müdürü Doç. Dr. Eylem Dereli Saltık ve ESOGÜ Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Oktay Berber de katıldı.  

 08-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Personel Haftası kapsamında Erasmus+ Programı Ortak Ülkeler ve Program Ülkelerinden 38 katılımcı hafta süresince çeşitli etkinliklere katılacak.  Etkinlikler kapsamında Tanzanya’dan State University of Zanzibar, Gana’dan Ghana Institute of Management and Public Administration, Moritus’tan University of Technology, Gürcistan’dan Tbilisi State University ve Ilia State University, Bosna-Hersek’ten University of Bihac, Ukrayna’dan Zhytomyr Polytechnic State University ve Bulgaristan’dan University of Food Techonology olmak üzere 8 farklı üniversiteden akademik ve idari personele proje yazım süreci ve ESOGÜ uluslararasılaşma sürecine ilişkin bilgilendirme yapılacak, katılımcılar program kapsamında eğitim alma ve ders verme faaliyetlerini gerçekleştirecek ayrıca Türk kültürünü tanıtmaya yönelik etkinlikler düzenlenecek. Hafta kapsamında ayrıca katılımcılar kendi kurumlarını tanıtarak ESOGÜ akademik birimleri ile bir araya gelme ve ileriye dönük farklı projelerde ortaklıklar kurma imkânı da bulacak. Uluslararası Personel Haftası etkinliklerinin gerek ESOGÜ gerekse ortak üniversitelerin uluslararasılaşma süreçlerine katkıda bulunması ve mevcut iş birliklerinin pekişmesini ve geliştirilmesini sağlaması hedefleniyor.      

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner124

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30