ESOGÜ ile L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalar atıldı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu arasında iş birliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

ESOGÜ ile L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalar atıldı

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen protokol imza törenine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Erdağ, Prof. Dr. Hakan Demiral, Genel Sekreter Bayram Kaplan ve diğer yetkililer katıldı.

 Protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak, bir eğitim kurumu olarak hükümlülerin rehabilitasyonu ve gelecekte topluma kazandırılabilmelerine katkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek, protokolün hayırlara vesile olmasını diledi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ise, ceza infaz süreçlerinde cezanın çektirilmesinin yanında iyileştirmenin yani yeniden suç işlemeyi engellemenin de öncelikleri arasında olduğunu belirterek, bu noktada en önemli başlığın eğitim olduğunu kaydetti. Yürüttükleri eğitim ve iyileştirme çalışmalarına akademisyenlerin ilgi göstermesinin kendileri için çok anlamlı ve değerli olduğunu dile getiren Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, iş birliği için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne teşekkür etti.        

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27