banner130

'fırtına' oyununun provaları başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunda William Shakespeare’in ünlü eserinden çocuklar için uyarlanan “Fırtına ” adlı oyununu minik izleyiciler ile buluşturmak için hazırlanıyor.

'fırtına' oyununun provaları başladı
banner127

 Sezon başında Çocuk ve Gençlik Tiyatroları festivalini gerçekleştirerek, çocuklara yönelik çalışmalarını sürdüren Şehir Tiyatroları, Zerrin Akdenizli’nin çocuklar için uyarladığı William Shakespeare’in “Fırtına ” adlı oyununun provalarına başladı. Oyunun yönetmenliğini Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçısı Ercüment Yılmaz üstleniyor. 

 Açık denizde kopan bir fırtına nedeni ile ıssız bir adaya düşen kahramanlarımızın başından geçenlerin, büyülü bir atmosfer eşliğinde anlatıldığı müzikli ve danslı çocuk oyunu, sevginin, dostluğun ve affedici olmanın önemine işaret ediyor.  

 Provaları yoğun bir tempo ile sürdürülen oyunun hareket düzeni ve dans koreografisini Ayşegül Erkutay, dekor tasarımını Anıl Işık, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Cemal Öztürk gerçekleştiriyor. “Fırtına’nın” müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’nun imzasını taşıyor.

 Kalabalık oyuncu kadrosu, konusu, müziği, dansları ve görkemli atmosferi ile çocuklara masalsı bir dünya sunacak olan “Fırtına” Aralık ayı içerisinde minik izleyicilerle buluşacak ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları bünyesinde sahnelenmeye devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30