Genç sanatçılardan ortak eser

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Enstitüsü mezunu sanatçıların birlikte üreterek ortaya çıkardıkları eserlerden oluşan “Akış 123456” adlı resim sergisi görkemli bir açılışla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  

Genç sanatçılardan ortak eser
banner127

 Eskişehir’in kültür ve sanat hayatını zenginleştiren, birbirinden değerli etkinlikleri sanatseverlerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor.

 Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Enstitüsü öğrencisi olarak aynı atölyeden mezun olan sanatçılar Zeliha Akçaoğlu, Mehmet Çevik, Orhan Erkal, Sezin Özçelik, Rıdvan Özgür ve Derya Ülker’in eserlerinden oluşan “Akış 123456” adlı resim sergisi Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

 Düzenlenen açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, sergiyi oluşturan sanatçılar ve aileleri, akademisyenler, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta konuşan Başkan Vekili Hasan Ünal, birbirinden güzel eserleri ortaya çıkaran sanatçıları hem verdikleri emek hem de anlamlı bir sergiye imza attıkları için kutladı. Sergiyi oluşturan sanatçılar da yıllar sonra yeniden birlikte üretmek ve eserleri Eskişehirli sanatseverlerle paylaşmak üzere bir araya geldiklerini ifade ederek serginin açılışına katılan herkese teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından "Akış 123456” adlı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası Başkan Vekili Hasan Ünal, sanatçılar, protokol üyeleri ve davetliler eserleri birlikte incelediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30