Hayat dolu buluşmalar başladı

Tepebaşı Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğinde gerçekleştirilen Hayat Dolu Buluşmalar başladı.

Hayat dolu buluşmalar başladı

 Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliği ile gerçekleştirilen Hayat Dolu Buluşmalar etkinliği başladı. “Tepebaşı bölgesindeki kadınlarla buluşuyor, konuşuyor, öğreniyor ve birlikte güçleniyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinlikler, AÇEV’in katkıları ile 18 oturumdan oluşuyor. Programın ana başlıkları arasında şiddete karşı haklarımız, sağlığımız, sağlıklı iletişim, evde eşit iş bölümü, tüm çocukları koruyalım gibi konular yer alıyor.

‘Kendimize Vakit Ayırıyoruz’

 Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde gerçekleşen etkinliğin ilk oturumunda tanışma, eğitim programının tanıtımı ve grup çalışmasının ilkeleri belirlendi. İkinci oturumda ise ‘Kendimize Vakit Ayırıyoruz’ başlığında kadınlar, günlük rutinlerinlerinde kendilerine zaman ayırmak için neler yapabileceklerini, ihtiyaçlarını ve çözüm önerilerini, bir hobi ediniminin ve kendine vakit ayırmanın faydalarını konuştu.

 Kadınların sürece dahil olması ve katılımcı olmaları sağlanarak verimli bir oturum geçirilmesi sağlandı. Eğitim tamamlandığında ise kadınlara katılım belgesi verilerek yeni bir programa başlanacak.

 Etkinlik hakkında bilgi almak isteyen kadınlar, 0 (222) 211 40 00 – 8917 numaralı telefondan Tepebaşı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne ulaşabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30