Hayvanları gözlemleyerek tanıdılar!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’e kazandırılan şehir turizmine kattığı hareketin yanı sıra yaralı hayvanların tedavilerini de gerçekleştiren Hayvanat Bahçesi, çocuklar için hayata geçirdiği atölyeler ve eğitimler ile de adından söz ettiriyor. Son olarak 22-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 8 farklı atölyeye katılan çocuklar sertifikalarını aldı.

Hayvanları gözlemleyerek tanıdılar!

15 öğrencinin katılımı ile 4 gün yaz okulu programında çocuklar, Suyun Sırları ve Ekoloji Atölyelerinde canlıların yaşamları hakkında bilgi alırken, Bugün Menüde Ne Var Atölyesinde eğitimciler eşliğinde hayvanlar için yem hazırladılar. Veteriner Oluyorum Atölyesinde ise hayvanların tedavileri hakkında bilgilendirilen öğrenciler ayrıca cihazları da tanıma fırsatı buldu. Balıkdamı Kuş Cennet’inde dürbünleri ile kuşları doğal ortamında inceleyen çocuklar ayrıca Eskişehir Hayvanat Bahçesi tarafından rehabilitasyonu yapılan 1 kerkenez kuşunu da doğaya salarak özgürlüğüne kavuşturdu. Yaz okulunun son gününde eğitimciler eşliğinde hayvan barınaklarını gezen çocuklar daha sonra su altında dalgıçların birbirleri ile nasıl iletişim kurduğunu gözlemleyerek öğrendiler.

Eğitimler sonunda sertifikalarını alan 15 öğrenci, hayvanları yerinde görüp, uygulamalı eğitimler aldıkları için mutluluklarını dile getirirken, Büyükşehir Belediyesi’ne kendilerine böyle bir imkân sağladıkları için teşekkür ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30