Hisseli Harikalar Kumpanyası Eskişehir'deydi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi iş birliği ile düzenlediği ve her yıl Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri ikinci gösterimiyle devam etti. Haldun Dormen tarafından kaleme alınan ve Türkiye’nin en çok izlenen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası bu kez perdelerini Eskişehirli sanatseverler için açtı.

Hisseli Harikalar Kumpanyası Eskişehir'deydi

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na Eskişehirli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Salonda merdiven boşluklarını bile dolduran sanatseverleri, müzikal öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Türk Tiyatrosu’nun efsane ismi Haldun Dormen birlikte selamladı. 

Anadolu’da turneler yapan bir çadır tiyatrosunda geçen müzikalde köy ağasının assoliste aşık olmasını konu alıyor. Oyun içerisinde dönemin oyuncuları Adile Naşit, Ayşen Gruda, Erol Evgin, Nevra Serezli, Mehmet Ali Erbil, Turgut Boralı sahneye yansıtılan fotoğraflarla büyük alkış aldı. Eskişehirlilere unutamayacakları bir akşam yaşatan opera ve bale sanatçıları ile senfoni orkestrası, müzikal sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Etkinlik sonunda sahneye çıkan tiyatronun efsane ismi ve müzikalin yazarı Haldun Dormen “Yıllar öncesinde yazdığım ve o dönemler büyük ilgi gören bir oyunu kültür ve sanata aşık bir kent olan Eskişehir’de izlemekten büyük gurur ve mutluluk duydum. Ben oyunu sahneleyen Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçılarından yönetmenine, kostümcüsünden ışıkcısına bizlere yaşattıkları bu muhteşem gece için teşekkür ediyorum” dedi. 

Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri’nin gelecek programında 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahne alacağı Fındıkkıran balesi Eskişehirliler ile buluşacak. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30