banner130

İklim Akademi çalışmaları hız kesmiyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmak için yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri programında iklim akademi çalışmaları devam ediyor.

İklim Akademi çalışmaları hız kesmiyor
banner127

Tepebaşı Belediyesi iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor.

İklim için bilinçli bir Tepebaşı inşa etmek için başlatılan Tepebaşı İklim Sözcüleri programı da gönüllüler ile birlikte iklim akademi eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Tepebaşı İklim sözcülerine yönelik online ve yüz yüze gerçekleştirilen iklim akademi eğitim programının 15’incisi gerçekleştirildi.

Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleştirilen ‘İklim İletişim Atölyesi’nde Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezih Orhon tarafından iklim sözcülerine, ‘İklim iletişimi, iklimi anlamak ve iklimle yüzleşmek’ konulu sunumu gerçekleştirildi. Sunumun ardından atölyeye katılan iklim sözcülerinin karbon ayak izi hesaplatıldı.

“Tepebaşı Türkiye’nin amiral gemisi”

Yapılan atölye ile ilgili bilgi veren Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezih Orhon, “İklim dediğimiz konu başımıza bir şeyler geldiğinde gündemde yer bulan bir konu haline geliyor. Biz iklimi cebimizde hazır bir konu gibi algılıyoruz. Ama bir şey olmasını beklememiz gerekiyor. Dünyaya karşı sorumsuz davranmaya devam edersek gerçekten daha ağır bedelleri olacak. Bunun için iklimle ilgili kırılganlıkla ilgili bunun iletişimi nasıl yapılabilir, nasıl farklı konular düşünülebilir, bunun çalışmasını yapabilmek. İklim sözcüleri ile birlikte bunu başarmak istiyoruz. Tepebaşı Belediyesini de bu konudaki çalışmalarını vizyonel buluyorum. Aldığı ödüller açısından da baktığımızda dünyada Birleşmiş Milletler (BM) olsun Avrupa Birliği (AB) olsun öncü projelerinin takipçisi ve Türkiye’nin amiral gemisi olarak görüyorum” dedi.

Tepebaşı İklim Sözcüleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3353 numaralı telefondan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30