İklim İzcileri kamp ve eğitimleri başlıyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından 8-15 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenecek İklim İzcileri Kampı ve Eğitimleri için kayıtlar başlıyor.

İklim İzcileri kamp ve eğitimleri başlıyor

 Tepebaşı İklim Sözcüleri Programı altında çocuklara doğa-çevre ve iklim değişikliği bilinci katmak; özgüven, sorumluluk duygusu, liderlik, takım çalışması gibi becerileri ve yetenekleri geliştirip güçlendirmek amacıyla da “İklim İzcileri” programı gerçekleştirilecek. İklim değişikliği konusunda bilinçli bireyler yetiştirmek, ilimiz ve ilçemizde Tepebaşı İklim Sözcüleri ve İklim İzcilerinin yapacağı ortak çalışmalar ile daha güçlü bir ses olarak İklim Krizine “DUR” demek amacıyla düzenlenecek etkinlikte aktiviteler yapılacak.

Eğitimler 5 Kasım’da başlayacak

 Kontenjanın sınırlı olacağı iklim izcileri kampı ve eğitimleri için son başvuru tarihi 23 Ekim olurken program başlangıç günü ise 5 Kasım olarak duyuruldu. 8-15 yaş arası çocukların katılabileceği eğitimler Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'nda gerçekleşecek ve uygulamalı kamplar doğayla iç içe alanlarda da yapılabilecek. 

 İklim İzcileri başvuru formuna https://tinyurl.com/iklimizcilerikayit linki üzerinden veya duyuru görselindeki QR kod okutularak ulaşılabiliyor. Kontenjanın sınırlı olduğu program hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3353 numaralı telefondan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30